Drodzy,

22 grudnia , tuż przed tymi magicznymi Świętami, ja – Anna Borzeszkowska i Justyna Przybylska wraz z grupą fantastycznych osób, zamierzamy choćby na chwilę zaczarować Onkoświat małych pacjentów Oddziału Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK Gdańsku
.
W tym wyjątkowym dniu, bajkowe historie z dziecięcych książek, pełne miłości, kolorów, barw i dobrych wróżek, rozsiądą się wygodnie na ich szpitalnych łóżkach.

Po cichutku marzymy sobie, aby każdy z nich otrzymał piękną, nową książkę, kolorowanki i zestaw kredek do zaczarowania rzeczywistości i jakiś inny drobny upominek.

Czy zechciałabyś / zechciałbyś nam pomóc?

Jeśli tak, chcemy Cię poprosić o wpłatę dowolnej kwoty na konto fundacji Onkologicznej Nieoczekiwana Podróż, koniecznie z dopiskiem: Mikołajowe czytanie.

Konto Fundacji: Fundacja Nieoczekiwana Podróż
1160 2202 0000 0002 6313 3742

Każda złotówka ma znaczenie.

Za zebrane pieniądze chcemy zakupipć nowe, pachnące ksiązki dla chorych dzieci.

Chcemy pojechać do nich 22 grudnia i wraz z nimi i ich rodzicami, bliskimi, poczytać dla nich i z nimi.

Z nami pojedzie również nasza fotograf Iza, Izabela Chałupka, która będzie swoim aparatem uwieczniać wszystkie piękne chwile w tym dniu.

Obiecujemy, że po tym wydarzeniu, pokażemy Tobie i innym wyjątkowym darczyńcom, jak spożytkowaliśmy Twój piękny gest.

Dołącz w ten sposób do naszej akcji.

Jeśli masz pytania; napisz na adres: anna.borzeszkowska@gmail.com lub zadzwoń 785 032 389.

Dziękujemy za każdy piękny gest.

Fot. Tę grafikę wykonała dla nas Monika Rybicka

Ania Borzeszkowska, Justyna Przybylska

 

 

 

 

 

Kilka lat temu moje zainteresowania powędrowały również w kierunku psychoonkologii. Od kilku lat dokształcam się w tej dziedzinie. Jestem certyfikowanym w San Francisco Cancer Coachem w programie „From Panic to Powerful” oraz absolwentką Studiów Podyplomowych na kierunku Psychoonkologia na SWPS w Warszawie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego i wolontariuszem w Pomorskiej Infolinii Onkologicznej. Prowadzę warsztaty, grupy wsparcia dla pacjentów onkologicznych i osób wspierających. Pracuję w hospicjum jako wolontariusz. Bardzo lubię tę pracę. Nadal uczestniczę w wielu szkoleniach przygotowujących mnie profesjonalnie do pracy z pacjentami. Jestem fundatorem i prezesem Fundacji Onkologicznej Nieoczekiwana Podróż

W mojej pracy zawodowej i w codziennym życiu często spotykałam się z osobami, u których zdiagnozowano chorobę nowotworową. Obserwowałam jak z osób dynamicznych, pełnych planów, chęci działania zmieniały się w osoby zamknięte, opuszczone, pełne lęków i obaw. Czuły się odsunięte, wręcz niepotrzebne i nieprzydatne. W jednej sekundzie z człowieka stawały się pacjentem. Często powtarzam, że to, że życie spotyka mnie z tymi osobami, to najwspanialszy dar jaki dostaję od losu. Pomagam im i wspieram na miarę możliwości. W zamian dostaję najwartościowsze lekcje życia.