Witaj, nazywam się Anna Borzeszkowska

Miło jest mi Ciebie gościć na mojej stronie. Zapraszam do eksplorowania tej przestrzeni. Mam nadzieję, że znajdziesz tu odrobinę inspiracji dla siebie.
Ktoś mnie kiedyś zapytał jak myślę o sobie. Pomimo kilku ról jakie pełnię z racji moich różnych pasji jestem jedna. Cieszę się, że mogę tak o sobie powiedzieć. Mam za sobą wiele różnorodnych doświadczeń, ale myślę, że wciąż wiele nowych przede mną.
Gdy dziś myślę o sobie, to na pierwszy plan wysuwa się dla mnie drugi człowiek. Bardzo lubię pracować i obcować z ludźmi na wielu płaszczyznach.

WYKSZTAŁCENIE

Nieustannie poszukuję nowych inspiracji, uczę się nowych rzeczy, zaglądam z ciekawością w nowe obszary – rozwijam się.

  • Tytuł magistra prawa uzyskałam na Uniwersytecie Gdańskim
  • Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu finansów i rachunkowości zarządczej na Uniwersytecie Gdańskim
  • Ukończyłam studia podyplomowe zarządzanie projektami inwestycyjnymi
  • Ukończyłam studia Master of Business Administration (MBA)
  • Ukończyłam studia z psychoonkologii na SWPS w Warszawie
  • Jestem coachem ICC, EMCC oraz Cancer Coachem
  • Jestem Trenerem FRIS

DOŚWIADCZENIE BIZNESOWE

Od ponad 25 lat pracuję w biznesie. Początkowo pracowałam w obszarze finansów i Human Resources. Moje życie zawodowe stworzyło mi wiele możliwości rozwoju. Chętnie z nich korzystałam i nadal korzystam. Od kilkunastu lat pracuje jako dyrektor HR w kilku firmach produkcyjnych w Polsce, ale i za granicą. Miałam okazję pracować w krajach Europy, w Afryce Południowej, Indiach, Rosji. Z ciekawością odkrywałam ludzi i kultury organizacyjne, system pracy. Pełniłam również funkcję członka zarządu. Zawsze w swojej pracy łączyłam zarządzanie ludźmi z zarządzania biznesem. Według mnie jedno bez drugiego nie istnieje. Każdy biznes jest inny i ma swoją specyfikę, ale częścią wspólną, która spaja w całość są ludzie.

W swojej pracy zawsze stawiam mocny akcent na rozwój potencjału pracowników. Tworzyłam programy rozwoju. Inicjowałam i wspierałam wiele zmian organizacyjnych i restrukturyzacyjnych mających na celu wspieranie strategii biznesowej. Brałam udział w procesach likwidacji spółek w Polsce i za granicą. Implementowałam wspólnie z moimi zespołami wiele innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań w obszarze HR. W swojej pracy zawsze promowałam i tworzyłam warunki zapewniające partnerstwo w biznesie na wielu poziomach – zarządu, kadry menedżerskiej, pracowników i związków zawodowych.

W codziennej pracy zawodowej fascynują mnie ludzie, biznes i praca w wielokulturowych środowiskach. Jest to dla mnie źródłem wielu inspiracji i energii do działania. Upatruję w różnorodności ogromny potencjał do wykorzystania. Widzę w ludziach nieskończone możliwości rozwoju. Tworzę i wspieram wiele programów i inicjatyw. Wspierałam ludzi w ich rozwoju osobistym i zawodowym. Obserwować jak rozwijają swoje skrzydła – bezcenne.

WIELOLETNIA PRACA ZAWODOWA I ZAINTERESOWANIA

Moje doświadczenie zawodowe pokazuje coraz dobitniej, że pracując coraz więcej i szybciej ludzie doświadczają coraz większej presji. Jakże często ta presja jest tak wysoka, że powoduje przepracowanie, zmęczenie, wypalenie zawodowe, wypalenie życiowe, depresję i inne choroby. Praca staje się nieprzyjemna i powoduje sytuację narastającego i ciągłego stresu, z którym coraz trudniej sobie radzimy.
Promuję Mindfulness w biznesie. Uważam, że proponowanie uważności pracownikom w środowisku biznesowym może przyczynić się do wielu dobrych rzeczy.

Moja wieloletnia praca zawodowa i zainteresowania pozwalają mi patrzeć na człowieka jako na całość. Jestem przekonana, że wszystko czego do tej pory się nauczyłam i doświadczyłam stanowi pewną całość i solidną bazę w pracy z ludźmi na poziomie ich pracy zawodowej i życia osobistego. Trudno jest oddzielić jedno od drugiego. Jak dobrze wszyscy wiemy obie te sfery przenikają się w życiu każdego z nas. Dzielę się tym czego się nauczyłam i doświadczyłam.

HOBBY I PASJE

Moim hobby są podróże, być tam gdzie świeci słońce, uwielbiam biegać (biegałam półmaratony i maratony), jeździć na rowerze i chodzić po górach i lesie (wspięłam się na Kilimandżaro), słowem aktywnie żyć i tworzyć interesujące rzeczy z gronem innych ludzi.