Witaj, nazywam się Anna Borzeszkowska

Miło jest mi Ciebie gościć na mojej stronie. Zapraszam do eksplorowania tej przestrzeni. Mam nadzieję, że znajdziesz tu odrobinę inspiracji dla siebie.
Ktoś mnie kiedyś zapytał jak myślę o sobie. Pomimo kilku ról jakie pełnię z racji moich różnych pasji jestem jedna. Cieszę się, że mogę tak o sobie powiedzieć. Mam za sobą wiele różnorodnych doświadczeń, ale myślę, że wciąż wiele nowych przede mną.
Gdy dziś myślę o sobie, to na pierwszy plan wysuwa się dla mnie drugi człowiek. Bardzo lubię pracować i obcować z ludźmi na wielu płaszczyznach.

Moja misja

Bądź sobą. Życie jest cenne takie, jakie jest. Nie ma potrzeby biec, dążyć, szukać, walczyć. Bądź.

Pragnę aby wszystko czego doświadczyłam i nauczyłam się przez ostanie 25 lat posłużyło innym w ich drodze do samych siebie, do dobrostanu, zdrowia i spełnionego, szczęśliwego życia.

Źródło siły

Bardzo często doświadczam uczucia szczęścia i miłości, którą odkryłam na nowo po wielu latach. Prostota tych uczuć, a zarazem ich fenomenalność zachwyca mnie każdego dnia.

WYKSZTAŁCENIE

Nieustannie poszukuję nowych inspiracji, uczę się nowych rzeczy, zaglądam z ciekawością w nowe obszary – rozwijam się.

  • Tytuł magistra prawa uzyskałam na Uniwersytecie Gdańskim
  • Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu finansów i rachunkowości zarządczej na Uniwersytecie Gdańskim
  • Ukończyłam studia podyplomowe zarządzanie projektami inwestycyjnymi
  • Ukończyłam studia Master of Business Administration (MBA)
  • Ukończyłam studia z psychoonkologii na SWPS w Warszawie
  • Jestem coachem ICC, EMCC oraz Cancer Coachem
  • Jestem Trenerem FRIS
  • Jestem certyfikowaną nauczycielką MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction)
  • Ukończyłam Akademię Psychobiologii Vedica i mam uprawnienia do prowadzenia terapii dźwiękiem

DOŚWIADCZENIE

Głęboka potrzeba rozwoju, wytrwałość i praktyka uważności przyniosły do mojego życia wiele cudownych przeżyć. Zdobywałam wysokie górskie szczyty, biegałam maratony, który dały mi bezgraniczne uczucie spełnienia.
Przejechałam Dolinę Śmierci, w której nauczyłam się pokory, szacunku, cierpliwości i jeszcze większego zaufania do siebie. Podróżowałam po Indiach i Afryce gdzie przestrzeń bogactwa i ubóstwa, prostoty i różnorodności – pozwalały spojrzeć szeroko na świat, doświadczyć wewnętrznego spokoju i obfitości. W moim życiu były też trudne emocje – ból, choroba strata i wypalenie. Wtedy zaczęłam praktykować MINDFULNES. Uważność otworzyła zupełnie nowy i inny wymiar doświadczania życia i bycia. Bycia w uważny sposób. Zaprosiłam do swojego życia inną jakość.
Te wszystkie doświadczenia zaprowadziły mnie do najważniejszego miejsca – do samej siebie i cudu życia. Chcę się tym odkryciem dzielić z innymi.

PRACA ZAWODOWA

Od ponad 25 lat jestem związana z biznesem. Początkowo zajmowałam się głównie obszarem finansów i Human Resources. Moje życie zawodowe stworzyło mi wiele możliwości rozwoju. Chętnie z nich korzystałam i nadal korzystam. Od kilkunastu lat pracuję jako dyrektor HR w firmach produkcyjnych w Polsce i za granicą. Miałam okazję pracować w krajach Europy, w Afryce Południowej, Indiach, Rosji. Z ciekawością odkrywałam ludzi i kultury organizacyjne, system pracy. Pełniłam również funkcję członka zarządu. Zawsze w swojej pracy łączyłam zarządzanie ludźmi z zarządzania biznesem. Według mnie jedno bez drugiego nie istnieje. Każdy biznes jest inny i ma swoją specyfikę, ale częścią wspólną, która spaja w całość są ludzie.

Przebywanie w międzynarodowym środowisku i konieczności strategicznego myślenia w pracy nauczyły mnie patrzyć szerszym obrazem na człowieka i jego potrzeby, bo choć jest między nam wiele różnic kulturowych, emocje są takie same.

W swojej pracy zawsze stawiam mocny akcent na rozwój potencjału pracowników. Tworzyłam programy rozwoju. Inicjowałam i wspierałam wiele zmian organizacyjnych i restrukturyzacyjnych mających na celu wspieranie strategii biznesowej. Brałam udział w procesach likwidacji spółek w Polsce i za granicą. Implementowałam wspólnie z moimi zespołami wiele innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań w obszarze HR. W swojej pracy zawsze promowałam i tworzyłam warunki zapewniające partnerstwo w biznesie na wielu poziomach – zarządu, kadry menedżerskiej, pracowników i związków zawodowych.

W codziennej pracy zawodowej fascynują mnie ludzie, biznes i praca w wielokulturowych środowiskach. Jest to dla mnie źródłem wielu inspiracji i energii do działania. Upatruję w różnorodności ogromny potencjał do wykorzystania. Widzę w ludziach nieskończone możliwości rozwoju. Tworzę i wspieram wiele programów i inicjatyw. Wspierałam ludzi w ich rozwoju osobistym i zawodowym. Obserwować jak rozwijają swoje skrzydła – bezcenne.

Moje wartości

Życie w prawdzie

Autentyczność i pełna akceptacja siebie pozwalają mi dawać klientom to, co we mnie najlepsze. Wewnętrzna prawda jest źródłem, z którego wyrasta efektywność działania, zaufanie i pełna otwartość serca. Kiedy jestem tu i teraz i niczego nie udaję mogę dzielić się swoim potencjałem tak aby klient poczuł pełne wsparcie, miał pewność, że dostaje maksimum mojej uwagi i korzysta z najlepszych narzędzi rozwoju.

Zaufanie

Pomagam moim klientom budować zaufanie do siebie ponieważ wiem, jaką życiową siłę ono daje. Zaufanie okazuje się wartością pomnażającą nasze naturalne talenty, rozwijającą intuicję. Daje siłę i oparcie w trudnych momentach. Dzięki wzajemnemu zaufaniu w czasie współpracy, klienci otwierają przede mną serce i pozwalają prawdziwie sobie pomóc. Rozumieją też znaczenie osobistego zaufania i doświadczają jego wspaniałych efektów w życiu.

Rozwój

Dla mnie rozwój to uczenie się z poziomu eksplorowania życia. Tak pojmowany rozwój jest pełen fascynacji, wolności, optymizmu. Daje uczucie naturalnego wzrostu i poczucie spełnienia. Pragnę aby moi klienci również w ten sposób traktowali pracę nad własnym rozwojem. To dodaje skrzydeł w życiu. Dzięki takiemu podejściu doświadczamy również ogromnego poczucia sensu.