Życie zaprowadziło mnie również na ścieżkę Mindfulness czyli uważności. Zawiodło mnie tam, gdy byłam zmęczona, wyczerpana, trochę na rozdrożu, w przysłowiowym pędzącym pociągu.
Uważność, choć staje się coraz bardziej popularna, nie jest niczym szczególnie nowym. Doświadczenie uważności otworzyło zupełnie nowy i inny wymiar doświadczania życia i bycia. Bycia w uważny sposób. Zaprosiłam do swojego życia inną jakość. Zaczęłam zgłębiać temat, zostałam certyfikowaną nauczycielką MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction). Uprawnienia do prowadzenia 8- tygodniowych kursów redukcji stresu MBSR zdobyłam w The Institute for Mindfulness-Based Approaches z siedzibą w Niemczech. Jest to jeden z wiodących europejskich ośrodków, zapewniających najwyższe standardy kształcenia. Moimi nauczycielami są Linda Lehrhaupt, Petra Meibert, Małgorzata Jakubczak, Johan Tinge, Katharina Meinhard oraz Roland Kühne.
Regularnie rozwijam się również w tym obszarze. Uczestniczę w szkoleniach, konferencjach i odosobnieniach organizowanych w Polsce i w Europie. Pracę z Mindfulness proponuję również osobom z przewlekłym i chronicznym bólem, osobom z doświadczeniem choroby nowotworowej, osobom wypalonym zawodowo i życiowo.